در صورت گم شدن دانگل موس و کیبورد راه حل چیست

فهرست مطالب

  • نحوه کار کردن موس بی سیم چگونه است؟
  • برای استفاده از موس بی‌سیم باید حتما از دانگل استفاده کرد؟
  • در صورت گم شدن دانگل موس و کیبورد راه حل چیست؟
  • آیا می‌توان از یک گیرنده متفاوت برای ماوس بی سیم استفاده کرد؟
  • دانگل بلوتوث گمشده با دانگل جدید قابل تعویض است؟
  • در صورت گم شدن دانگل کیبورد چه کاری باید کرد؟
  • جمع بندی
  • سوالات متداول

استفاده از موس‌های بی‌سیم راحت است و اکثر کاربران برای راحت شدن از سیم‌های دست و پا گیر سراغ این محصول می‌روند. برای وصل کردن موس بی‌سیم به لپ تاپ یا کامپیوتر باید از گیرنده بلوتوثی استفاده کنید. گیرنده‌های بی‌سیم بسیار کوچک هستند و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند. با توجه‌ به ابعاد کوچک و سبک این محصول امکان گم شدن یا جا گذاشتن آن‌ها وجود دارد. هرکدام از دانگل‌هایی که همراه با موس ارسال می‌شوند از فرکانس‌های خاصی برای اتصال استفاده می‌کنند که برای سایر وسایل بی‌سیم کاربردی نیست. در این مقاله قصد داریم درباره راه حل گم شدن دانگل موس بی سیم صحبت کنیم تا در صورت گم شدن یا از دست دادن دانگل بتوانید مجدد از موس بی‌سیم استفاده کنید.

نحوه کار کردن موس بی سیم چگونه است؟

گم شدن دانگل موس بی سیم

موس‌ های بلوتوثی یا بی سیم از فرکانس خاصی برای ارسال دیتا و اطلاعات استفاده می‌کنند. موس‌های بی‌سیم از دو جز فرستنده و گیرنده تشکیل شده‌اند. فرستنده درون ماوس بی‌ سیم قرار می‌گیرد و به جای انتقال اطلاعات رمزگذاری نشده، داده‌های رمزگذاری شده را از طریق امواج رادیویی یا الکترومغناطیسی ارسال می‌کند. بخش فرستنده از طریق دانگل بلوتوثی اطلاعات لازم را به درایور منتقل می‌کند.

برای استفاده از موس بی‌سیم باید حتما از دانگل استفاده کرد؟

بدون گیرنده USB نمی‌توانید از ماوس بی‌سیم استفاده کنید. هنگامی که دانگل را به رایانه یا لپ‌تاپ وصل می‌کنید دستگاه آن را شناسایی کرده و نرم‌افزار درایور لازم را نصب می‌کند. پس از اتصال گیرنده و نصب درایور، ماوس بی سیم شما به سیگنال فرستنده متصل می‌شود و شروع به کار می‌کند. البته همه موس‌ های بی‌ سیم نیازی به دانگل ندارند و برخی از آن‌ها از طریق بلوتوث کار می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه:
بهترین موس های بی سیم

در صورت گم شدن دانگل موس و کیبورد راه حل چیست؟

 راه حل گم شدن دانگل موس بی سیم

استفاده از حالت بلوتوث یا سیمی

بعضی از موس‌های بی‌ سیم هستند که از اتصال بلوتوثی یا سیمی نیز پشتیبانی می‌کنند. در صورت پشتیبانی موس از حالت بلوتوث روی بدنه آن معمولا دکمه فعالسازی بلوتوث وجود خواهد داشت. در چنین شرایطی می‌توانید موس را به کامپیوتر بدون نیاز به دانگل وصل کنید. دانستن این نکته نیز ضروری است که کامپیوتر یا لپ تاپ شخصیتان نیز باید بلوتوث داشته باشد. یک ماوس بلوتوثی فقط می‌تواند همزمان با یک دستگاه ارتباط برقرار کند. درصورتی که مشکل اتصال موس بی سیم را دارید ابتدا مطمئن شوید که به دستگاه دیگری وصل نیست.

در صورتی که ماوس امکان اتصال از طریق سیم نیز دارد معمولا همراه آن یک کابل USB وجود دارد و روی بدنه آن نیز پورت مخصوص وجود دارد. البته ممکن است پورت قرار گرفته روی موس برای شارژ کردن آن باشد؛ بنابراین به دفترچه راهنما مراجعه کنید.

از دانگل Unifying استفاده کنید

برندهایی مانند دل و لاجیتک از گیرنده Unifying پشتیبانی می‌کنند. این گیرنده معمولا از اکثر دستگاه‌های بی‌سیم پشتیبانی می‌کند و در صورت گم شدن دانگل موس می‌توانید با خرید یک گیرنده Unifying به راحتی مجدد محصول را به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل کنید.

انواع موس بی سیم را با بهترین قیمت از تکنولایف بخرید

آیا می‌توان از یک گیرنده متفاوت برای ماوس بی سیم استفاده کرد؟

گم شدن دانگل موس وایرلس

ممکن است برای شما نیز این سوال مطرح باشد که در صورت گم کردن دانگل بلوتوثی مخصوص به موس می‌توان از دانگل دیگری برای اتصال استفاده کرد یا نه. اکثر موس‌ ها به دلیل داشتن فرکانس مشخص با دانگل مخصوص به خود قابلیت اتصال بی‌ سیم دارند و برای محصول دیگری قابل استفاده نیستند. معمولا هنگامی که موس بی‌ سیم خریداری می‌کنید دانگل بلوتوثی مخصوص موس که با فرکانس آن تنظیم شده نیز همراه آن ارسال می‌شود. در صورتی که دانگل همراه با موس یا کیبورد نبود احتمالا محصول با بلوتوث کار می‌کند. تنها ایراد موس‌هایی که با بلوتوث کار می‌کنند این است که پشتیبانی بلوتوث دستگاه شما را در انحصار خود در می آورد به این معنی که نمی‎‌توانید همزمان به هیچ دستگاه بلوتوث دیگری متصل شوید.

پیشنهاد مطالعه:
حل مشکل کار نکردن موس لپ تاپ

دانگل بلوتوث گمشده با دانگل جدید قابل تعویض است؟

به جز موس‌های بلوتوثی و موس‌های لاجیتک که از دیگر دانگل‌ها نیز پشتیبانی می‌کنند برای حل مشکل گم شدن دانگل موس و کیبورد بی‌سیم گزینه‌های کمی در اختیار خواهید داشت. برای دیگر موس‌هایی که از اتصال بلوتوثی استفاده می‌کنند می‌توانید دانگل جدید خریداری کنید و با مراجعه به فروشنده یا شرکت گارانتی از آن‌ها درخواست کنید تا برایتان دانگل جدید تعریف کنند.

در صورت گم شدن دانگل کیبورد چه کاری باید کرد؟

در صورت گم شدن دانگل موس و کیبورد بی سیم باید اقدام به خرید دانگل جدید کرده و برنامه ریزی مخصوص به آن را انجام دهید. دانگل‌ها برای هر ماوس منحصر به فرد هستند و باید مجدد برنامه مخصوص محدوده فرکانسی آن را روی دانگل نصب کنید. اکثر کیبوردهای بی‌ سیم نیز از طریق بلوتوث یا دانگل بلوتوثی به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه:
بهترین کیبوردهای بی سیم

جمع بندی

در این مقاله تمامی مواردی را که هنگام گم شدن دانگل موس و کیبورد بی سیم باید انجام دهید را به طور کامل توضیح دادیم. به این نکته توجه داشته باشید که اگر از افرادی هستید که این وسیله کوچک را گم می‌کنید باید وسیله‌‌ای تهیه کنید که از قابلیت گیرنده Unifying پشتیبانی کند.

سوالات متداول

آیا می‌توان از یک دانگل متفاوت برای وصل کردن کیبورد یا موس به کامپیوتر استفاده کرد؟

برای برخی از موس‌ ها این امکان فراهم شده تا از گیرنده متفاوت برای اتصال به بلوتوث استفاده کنید؛ اما برخی از موس‌ها از گیرنده متفاوت پشتیبانی نمی‌کنند و در این صورت باید گیرنده جدا خریداری شود و برنامه ریزی جدید انجام دهید.

با گم شدن دانگل موس وایرلس می‌توان همچنان از موس استفاده کرد؟

بدون اتصال بی سیم امکان استفاده از موس نیست. فقط در صورتی این موضوع امکان پذیر است که موس از بلوتوث داخلی یا سیم پشتیبانی کند.

ads

در این مطلب به مقایسه مک بوک ایر M1 با مک بوک ایر M2 میپردازیم. آیا این هزینه بیشتر به صرفه است؟

تفاوت مک بوک ایر M1 و M2

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *