قیمت آیفون های سری ۱۴ چقدر است؟

زمان برگزاری مراسم معارفه آیفون‌‌های سری 14 مشخص شد و در تاریخ 16 شهریور 1401 اپل به صورت آنلاین این رویداد را برگزار خواهد کرد. اما آیا قیمت آیفون 14 مشخص است؟ آیا آیفون ۱۴ پرو مکس قیمت بیشتری به نسبت نسل قبل خواهد داشت؟ در ادامه بیشتر به این موضوع و قیمت احتمالی آیفون‌های جدید در ایران خواهیم پرداخت.

به محض موجود شدن iphone 14 در ایران، آنرا از فروشگاه گوشی های اپل، تکنولایف خریداری کنید.

قیمت ایفون 14 چقدر است؟

قبل از هر چیز باید اشاره کنیم که آیفون‌های سری 14 عضو جدیدی را میزبانی خواهند کرد و ایفون 13 مینی در نسل جدید جای خود را به آیفون 14 مکس خواهد داد. همین اتفاق باعث می‌شود ارزان‌ترین نسخه از پرچمداران اپل دیگر در دسترس قرار نگیرد و ارزان‌ترین مدل خود ایفون 14 باشد. اگر نگاهی به نسل قبل داشته باشیم آیفون 13 مینی با قیمت پایه‌ای 699 دلاری وارد بازار شد و ایفون 13 قیمتی 799 دلاری داشت. قیمت نسخه‌های پرو نسل قبل نیز به ترتیب 999 و 1099 دلار بود.

امسال اما تغییراتی را شاهد خواهیم بود. آیفون 14 قیمت مشابهی با نسل قبل خواهد داشت و به احتمال قوی همچنان با قیمت 799 دلار در دسترس قرار خواهد گرفت. ایفون 14 مکس که عضو جدید خانواده است احتمالا با قیمت پایه‌ای 899 دلاری به بازار عرضه شود و نظر کاربران زیادی را هم به خود جلب کند؛ چرا که نمایشگری بزرگ و باکیفیت عرضه خواهد شد و همچنان قیمتی مناسب خواهد داشت.

عکس ایفون 14

داستان نسخه‌های پرو اما کمی متفاوت خواهد بود و شما باید برای آیفون 14 پرو باید 1099 دلار پرداخت کنید و قیمت گوشی آیفون 14 پرو مکس نیز به 1199 دلار خواهد رسید. این یعنی نسخه‌های پرو با افزایش قیمت 100 دلاری در دسترس قرار خواهند گرفت و گوشی‌های گران قیمت‌تری به نسبت نسل قبل خواهند بود. دلیل اصلی افزایش قیمت آیفون 14 پرو مکس و ایفون 14 پرو به احتمال زیاد دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی و همچنین ناچ جدید نمایشگر است.

معرفی آیفون های جدید را در رویداد امسال اپل دنبال کنید:
ساعت رویداد اپل

قیمت ایفون 14 در ایران چگونه خواهد بود؟

احتمالا اولین نسخه از این پرچمداران در اواخر مهر و اوایل آبان در دسترس قرار بگیرد ولی در ابتدا iphone 14 قیمت بسیار بالایی خواهد داشت و قیمت آن از قیمت دلاری بسیار بیشتر خواهد بود. همین موضوع باعث می‌شود بهترین زمان برای خرید گوشی‌های نسل جدید را در اواخر پاییز یا زمستان 1401 بدانیم. زمانی که این محصولات قیمت واقعی خود را در بازار پیدا کنند خود آیفون 14 به احتمال قوی حدود 35 تا 40 میلیون قیمت خواهد داشت و برای مدل‌های گران‌تر باید هزینه بیشتری بپردازید.

به عنوان مثال با توجه به قیمت 50 میلیونی نسخه پایه‌ای ایفون 13 پرو مکس در ایران می‌توانیم انتظار داشته باشیم همین نسخه ایفون 14 پرو مکس قیمتی 55 میلیونی به بالا داشته باشد. در مورد قیمت دقیق این گوشی‌ها نمی‌توان به صورت قطعی صحبت کرد؛ چرا که عوامل زیادی مانند هزینه واردات و ریجستری و گمرک نیز نقش مهم و مؤثری در این فرایند خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:
آیا باید مشتاق خرید آیفون ۱۴ باشیم؟

سوالات متداول

قیمت ایفون 14 چقدر است؟ آیفون 14 قیمت مشابهی با نسل قبل خواهد داشت و به احتمال قوی همچنان با قیمت 799 دلار در دسترس قرار خواهد گرفت. ایفون 14 مکس که عضو جدید خانواده است احتمالا با قیمت پایه‌ای 899 دلاری به بازار عرضه شود و نظر کاربران زیادی را هم به خود جلب کند؛ چرا که نمایشگری بزرگ و باکیفیت عرضه خواهد شد و همچنان قیمتی مناسب خواهد داشت. داستان نسخه‌های پرو اما کمی متفاوت خواهد بود و شما باید برای آیفون 14 پرو باید 1099 دلار پرداخت کنید و قیمت گوشی آیفون 14 پرو مکس نیز به 1199 دلار خواهد رسید.

قیمت ایفون 14 در ایران چگونه خواهد بود؟ بهترین زمان برای خرید گوشی‌های نسل جدید در ایران اواخر پاییز یا زمستان 1401 خواهد بود. زمانی که این محصولات قیمت واقعی خود را در بازار پیدا کنند خود آیفون 14 به احتمال قوی حدود 35 تا 40 میلیون قیمت خواهد داشت و برای مدل‌های گران‌تر باید هزینه بیشتری بپردازید.

برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید [تعداد امتیازات: 0 امتیاز میانگین: 0]

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *